Hakkımızda
Sportif Havacılık ve Turizm A.Ş. 1993 yılında kurulmuş olup 2009 yılında Global Teknik A.Ş. tarafından devralınmış ve dünya çapında Havacılık çözümlerini temin etme konusunda uzmanlaşmıştır. Yangın söndürme, helikopter satışı, kiralama, hava taksi faaliyetleri, yedek parça temini, onarım ve lojistik destek hizmetleri firmamızın başlıca faaliyet alanlarını kapsamaktadır.
Sportif Havacılık ve Turizm A.Ş., başta Türkiye'de sivil /kamu/devlet olmak üzere, proje bazında helikopter satışı yapmakta olup satışını yaptığı helikopterlerde kalite, güvenilirlik ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Yangın söndürme konusunda tecrübeli Pilot ve Teknisyenlerden oluşan uçuş ekibimiz, yer ekibimiz ve idari kadromuz, milli servetimiz olan ormanlarımızı yangınlardan korumak için her an hazır bulunmaktadır.

Firmamız, yurtdışında yeterli sertifikasyonlara sahip çözüm ortakları ile beraber, havacılık sektöründe gerek yedek parça temini, gerekse bakım-onarım konularında müşterilerine kaliteli, hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır.